معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاکيد بر اينکه پيام جمهوري اسلامي و سفير آن تحريم شدني نيست، گفت: کارکرد آقاي ظريف در ابعاد رسانه‌اي، به عنوان يک خبرنگار ماهر با ضريب نفوذ بالاست که با توليد محتوايي تبييني و بهره‌برداري از ظرفيت ارائه درست اطلاعات براي اغناي مخاطب و بهره از زمان و مکان در توليد محتوا، مي‌تواند الگوي کارکرد رسانه‌اي خبرنگاران ايراني باشد.


محمد خدادي (معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي) درباره تحريم رسانه‌اي وزير امور خارجه کشورمان به خبرنگار ايلنا گفت: در مدل و ساختار رسانه‌اي امروز، ‌محتوا بر اسم‌ها غلبه دارد؛ چراکه قدرت انتشار اطلاعات برگرفته از محتواي آن است نه گوينده‌اش. لذا محتواي اظهارات دکتر ظريف چون صداي مردم ايران است،‌ به عنوان يک حق، خودش ظرفيت نشر دارد و در دنيا پژواک مي‌شود.


خدادي با اشاره به اينکه اصل ماجرا در تحريم آقاي ظريف، خاموش کردن صداي مردم ايران است، گفت: صداي حق خاموش شدني نيست. در تاريخ بارها و بارها سردمداران امريکا اين خواسته را آزموده‌اند اما نه شده، نه مي‌شود و نه خواهد شد.


وي در همين زمينه با اشاره به اينکه امريکا مي‌خواهد با اين تحريم، در رساندن صداي جمهوري اسلامي به مجامع جهاني، اختلال ايجاد کند، افزود: تصور مي‌کنم اتفاقا اقدام‌شان باعث رساتر شدن اين صدا مي‌شود. با اين گونه تقابل‌ها، حرف حق آقاي ظريف، بيشتر در کانون توجه قرار مي‌گيرد و حقانيت آن بيشتر اثبات مي‌شود.


معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح کرد: در دنياي امروز، انحصار رسانه شکسته شده و ديگر چيزي به نام انحصار و محدوديت و اختلال در رسانه معني ندارد. ظرفيت رسانه‌ها قبلا به دليل فناوري محدود بود و همين باعث انحصار مي‌شد اما امروز به دليل اينکه فناوري، شکوفايي دسترسي، نشر و پردازش اطلاعات را با تغيير ماهوي مواجه کرده است، اساسا دسترسي به اطلاعات محکوم به داشتن رسانه و محدود به چند رسانه خاص در دنيا نيست بر عکس به محتوي آن است.


او با تاکيد بر اينکه «محتواي حرف‌هاي ظريف مهم است نه اسم ظريف» گفت: محتوا بر اسم غلبه دارد و آنها بايد محتوا را خاموش کنند که آن‌هم خاموش شدني نيست.


معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: کارکرد آقاي ظريف در ابعاد رسانه‌اي، به عنوان يک خبرنگار ماهر با ضريب نفوذ بالاست که با توليد محتوايي تبييني و بهره‌برداري از ظرفيت ارائه درست اطلاعات براي اغناي مخاطب و بهره از زمان و مکان در توليد محتوا، مي‌تواند الگوي کارکرد رسانه‌اي خبرنگاران ايراني باشد.


معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره اينکه اين اقدام امريکا در تحريم آقاي ظريف مصداق نقض آزادي بيان است، گفت: غرب همه ادعا و قدرتش بر نمايش آزادي‌ است؛ امريکايي‌ها هميشه مدعي آزادي بيان بوده‌اند و همواره مي‌خواهند همه دنيا را مانند خودشان کنند. حتي به اسم آزادي جنگ راه مي‌اندازند و به کشورها حمله مي‌کنند براي اينکه بگويند مردم را از دست حکومت‌هايي که آزاد نيستند، نجات داده‌اند. اما قضيه تحريم آقاي ظريف مانند صدها مستند ديگر اثبات کرد که خلاف ادعايشان به آزادي بيان اعتقادي ندارند و از آن هراس دارند و برهمين مبنا عمل مي‌کنند.


خدادي تصريح کرد: امريکايي‌ها، مي‌نويسند «آزادي» اما آنچه در عمل انجام مي‌دهند «ديکتاتوري» است؛ مي‌نويسند «دموکراسي» اما در عمل مي‌شود «انحصار»، اسمش را مي‌گذارند «آزادي» اما در عمل «محدوديت» است.


https://mohamadrezateimouri.com/friendly-letter/


وي خاطرنشان کرد: آنچه آنها ادعا مي‌کنند با واقعيت کاملا متفاوت است؛ چراکه توان و تلاش آنها براي خاموش کردن صداست و اگر صدايي موافق آنها نباشد، آن را برنمي‌تابند. سال‌ها بود که اين ادعا را مطرح مي‌کردند اما به يمن شرايط امروز و با اين مصداق، ديگر همه مي‌دانند اين ادعا درست نيست. اصلا چرا اين کارشان نمونه و مشابه ندارد؟ چرا هيچ کشوري وزير خارجه کشوري ديگر را تحريم نکرده جز امريکا؟ اينها شاخصه‌هايي است که نشان مي‌دهد چقدر فکر اينکه امريکا سردمدار آزادي بيان در جهان است، پوچ و بي‌معناست.


خدادي با اشاره به اينکه ادعاي مذاکره بدون پيش شرط و تحريم مذاکره کننده، يک پيام مهم دارد و آن يعني تناقض و اثبات فريب و نفاق امريکا عليه مردم ايران، اضافه کرد: امريکايي‌ها به پايان خط رسيده‌اند؛ امروز خط مقدم رسانه‌اي امريکا، ترامپ و پومپئو و بولتون هستند يعني ديگر نهادها و حتي رسانه‌هاي امريکايي براي مقابله با ايران بي‌اثر است. رئيس جمهور و وزيرخارجه و مشاور امنيت ملي امريکا وارد ميدان مستقيم نبرد با مردم ايران شده‌اند و در برخورد با مردم ايران هم هيچ اقدام نظامي، اقتصادي، فرهنگي و   نمانده که انجام نداده باشند.


او با تاکيد بر اينکه اقدام امريکا در تحريم ظريف، باعث همبستگي مردم و هم‌افزايي رسانه‌اي ما خواهد شد، تصريح کرد: رسانه‌هاي ايراني بايد تبيين چهل سال خصومت، يکجانبه‌گرايي، تضعيف و حملات مستقيم و غيرمستقيم نظامي، سياسي، حقوقي، اقتصادي، فرهنگي و را مستمر بازنشر کنند و دشمن‌شناسي و راه مقابله با آن يعني همبستگي، مقاومت و ايستادگي براي دفاع از حقانيت مردم ايران را در دستور کار خود قرار دهند.


منبع:ايلنا

هدف از تحريم ظريف، خاموش کردن صداي مردم ايران است/ صداي حق خاموش

اينکه ,تحريم ,مردم ,خاموش ,امريکا ,وزير ,مردم ايران ,مطبوعاتي وزير ,معاون مطبوعاتي ,و ارشاد ,ارشاد اسلامي ,الگوي کارکرد رسانه‌اي ,کارکرد رسانه‌اي خبرنگاران ,رسانه‌اي خبرنگاران ايراني ,مي‌تواند الگوي کارکرد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آموزش کودکان دانلود آهنگ جديد ايراني مهمترین خبرهای 24 ساعت گذشته - بینگ نیوز rasantarhe تراژدی فصل ها هارمونیکا maralurmu دنیای ژینا rectangle حوض نقاشی